Jdi na obsah Jdi na menu
 


TENTO ZLOMYSLNÝ STIMULANT PŘIVÁDÍ SVÉ UŽIVATELE DO SPIRÁLY VYSÍLENÍ NEBO SMRT

 

Co je krystalický metamfetamin (pervitin)

Pervitin je bílá krystalická, kterou lidé užívají šňupáním, kouřením nebo nitrožilní aplikací injekční stříkačkou. U všech se rozvine silná touha pokračovat v užívání, protože droga vytváří falešný pocit štěstí a pohodlí, charakteristické jistotou, hyperaktivitou a zvýšenou energií. Účinky této drogy obvykle trvají 6 - 8 hodin, ale mohou trvat i celých 24 hodin. První zážitek může zahrnovat určitý pocit slasti, ale jeho ničivé účinky působí již od první dávky.

 

Co je pervitin !!!

Pervitin je ilegální droga zařazená do stejné třídy jako kokain a další účinné drogy poskytované na ulici. Pervitin je levný a jeho výroba je poměrně jednoduchá. Jedná se o nebezpečnou a účinnou chemickou látku a podobně, jako je tomu u jiných drog, v podstatě o jed, který nejprve působí jako stimulant a poté začne ničit tělo. Je spojen s vážnými zdravotními potíži, zahrnující ztrátu paměti, agresivitu, psychotické chování a potencionální poškození mozku a srdce.

 

Jak pervitin vypadá.

Pervitin je obvykle dodáván ve formě krystalického bílého prášku, který je bez vůně, má hořkou chuť a rychle se rozpouští ve vodě. Byly pozorovány i jiné barvy prášku včetně hnědé, růžové, žlutošedé a oranžové.                                                                               Slangové názvy: Pervitin, piko, peří, sníh, speed, var, krystal....

 

 Krátkodobé a dlouhodobé vlivy na jedince.

Při užívání vytváří pervitin a jeho krystalická forma falešný pocit pohody a energie, a tak má osoba tendenci nutit tělo k rychlejšímu a náročnějšímu fungování, než na jaké je tělo zvyklé. Uživatelé mohou zažívat těžké ,,zhroucení" ať už fyzické nebo psychické, které následují poté, co droga přestane účinkovat. Opakované užívání této drogy snižuje pocit hladu, a proto se mohou dotyční potýkat s velkou ztrátou hmotnosti. Negativní účinky mohou dále zahrnovat narušení spánkového rytmu, hyperaktivitu, nevolnost, iluzi obrovské síly a moci, zvýšenou agresivitu a podrážděnost.

Krátkodobé účinky: ztráta chuti k jídlu, zvýšení srdečního tepu, krevního tlaku a tělesné teploty, rozšíření zornic, narušení spánkového rytmu, nevolnost, podivné, zmatené a někdy násilné chování, halucinace, nadměrná vzrušivost, podrážděnost, panika a psychóza.

Dlouhodobé účinky: Je-li látka šňupána-zničení tkání v dutině nosní, nevratné poškození krevních cév v srdci a mozku, vysoký krevní tlak, injekční nemoci a hnisavé záněty tkání, podvýživa- ztráta hmotnosti, těžké zubní kazy, dezorientace, apatie, zmatek a vyčerpání, deprese a psychóza.