Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZA KOUŘOVOU CLONOU TÉTO DROGY SE SKRÝVÁ NETUŠENÉ NEBEZPEČÍ !!!

Co je marihuana :

je termín používaný k označení vysušených květů, semen a listů indického konopí. Na ulici se používá řada dalších názvů: špek, ganža, tráva, brčko, rostlina, joint, hulení, zelí, skunk, skéro, maruška....
Hašiš je jinou formou této drogy a vyrábí se z pryskyřice květů indického konopí.

Bez ohledu na použitý název je tato droga halucinogen - tedy substance, která narušuje způsob, jakým mysl jedince vnímá okolní svět.

Jak je uživáná:

Marihuana je nejrozšířenější nelegální drogou na světě. Marihuana je obvykle kouřena ve formě cigarety(joint), ale lze ji kouřit i v dýmce. Méně často je míchaná s jídlem a  konzumovaná nebo uvařená jako čaj. Když někdo kouří jointa, obvykle cítí jeho účinek během několika minut. Okamžité pocity: zvýšený srdeční tep, zhoršená koordinace a rovnováha, stav ,,snící" mysli. Tyto účinky pominou za 2 nebo 3 hodiny, ale mohou trvat i delé v závislosti na množství. Protože typický uživatel marihuany vdechuje větší množství kouře a drží ho v plicích déle než kuřák cigarety, má joint vážný vliv na jeho plíce. Kromě bolavého krku a kašlu bylo zjištěno, že konzumace jednoho jointu vystavuje plíce velkému množství rakovinotvorných chemických látek jako vykouření pěti cigaret. Kuřáci marihuany mají horší paměť a nižší mentální schopnost. Zvířata, kterým vědci marihuanu podávali, dokonce trpěli celkovým poškozením mozku.

Mezinárodní statistiky:

Podle organizace spojených národů užívá marihuana 161 milionů lidí na celém světě.
Není divu, že 58% dospívajících ve věku 12-17 lety se domnívá, že tráva je snadno dostupná. Američtí kuřáci marihuany vydali v roce 2000 za drogu přibližně 10,5 miliardy dolarů.
Podle Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost je hlášena největší míra konzumace v České republice.
Vedle alkoholu je marihuana druhou nejčastěji nalezenou drogou v tělech řidičů, kteří se stali oběťmi smrtelných dopravních nehod.

Destruktivní účinky marihuany:

Aktivní látka kanabisu, THC, zůstává uložená v tukových buňkách a orgánech jako je mozek, pohlavní žlázy(varlata a vaječníky),slezina, játra a plíce. A to znamená, že ikdyž přestanete drogu užívat, můžete se další měsíce nebo roky potýkat se škodlivými psychickými a fyzickými vedlejšími účinky.                                                                                                                                 Marihuana mění strukturu spermatu a deformuje jeho buňky. I malé množství marihuany může u můžu způsobit dočasnou neplodnost. U žen může uživání marihuany narušit menstruační cyklus.

Krátkodobé účinky: Deformace smyslového vnímání, panika, úzkost, chabá koordinace pohybů, snížená schopnost reagovat, zvýšený srdeční tep( rizoko infarktu).

Dlouhodobé účinky: Snížená odolnost vůči nemocem, potlačení imunitního systému, poruchy růstu, zvýšení počtu abnormálně vyvinutých buněk v těle, rychlé ničení plícních tkání a poškození mozku mohou být trvalého charakteru, snížení pohlavní schopnosti, potíže se studiem-snížení schopnosti učit se a zapamatovat si nové informace, změny osobnosti a nálad a neschopnost správného porozumění...