Jdi na obsah Jdi na menu
 


FLIRTOVÁNÍ S BÍLOU SMRTÍ PŘINÁŠÍ POLIBEK ZKÁZY !!!

Heroin: Co je to ?

Heroin je vysoce návyková nelegální droga. Je užívám miliony závislých na celém světě, kteří nedokáží překonat zničující nutkání pokračovat v každodenním užívání této drogy. Heroin je vyroben z pryskyřice rostlin máku. Heroin je většinou aplikován injekčně, což uživatele vystavuje dalším rizikům-hrozbě nákazy viru HIV nebo jinou infekční nemocí.

Jak heroin vypadá:

Ve své nejčistší formě je heroin jemný bílý prášek. Mnohem častěji se vyskytuje narůžovělý, nahnědlý, hnědý nebo dokonce černý heroin. Zbarvení je způsobeno příměsemi, které byly použity k jeho rozpuštění. Na ulici prodávaný heroin je někdy ,,říznutý" strychninem(jed na krysy) nebo dalšími jedy. Některé příměsi se zcela nerozpustí, a když jsou pak vpichovány do těla, mohou ucpat cévy vedoucí k plicím, ledvinám nebo mozku. Heroin může být aplikován injekčně, kouřen nebo šňupán. Po prvním požití droga vytváří omamný pocit. Člověk se může cítit uvolněn, snadno komunikuje s ostatními a zažívá pocit zvýšeného sexuálního výkonu- ne však nadlouho. Heroin je velice návykový a odvykání je velmi bolestivé. Droga rozloží imunitní systém a přivodí své oběti vyzáblost a nakonec smrt.                                   Slangové názvy: H, háčko, čoko, hero, král, herák..

Ničivé a smrtící účinky heroinu :

Počáteční účinky heroinu mohou zahrnovat nával pocitů- omámení. Ten je často provázen pocitem tepla na kůži a suchem v ústech. Poté co počáteční pocity  pominou, je uživatel po několik hodin omámen. Zpomalí se jeho tělesné funkce, tep srdce nebo dýchání. Několik hodin poté, co účinky drogy zeslábnou, začne tělo drogově závislého žádat další dávku. Nedostane-li ji, začne pociťovat absťák. Tento absťák může zahrnovat těžké fyzické a psychické potíže. Abstinenčními příznaky mohou být neklid, bolesti v kostech, průjem, zvracení a těžká nevolnost.

Krátkodobé účinky: omámení, zpomalení dechu, zamlžení funkce myšlení, nevolnost a zvracení.

Dlouhodobé účinky: časté injekce jsou příčinou poškození cév. Celkový špatný stav může vést k tuberkulóze. Sdílení společné jehly vede k HIV a jiným nakažlivým chorobám. Zánět dásní, zácpa, studený pot, svědění, oslabení imunitního systému, bezvědomí, puchýře na obličeji, narušení menstruačního cyklu u žen, ztráta paměti, deprese, ztráta chutí k jídlu a  nespavost.

Heroin je v módě.

Heroin lidi kdysi děsil. V posledních deseti letech byl vzhled heroinového feťáka - prázdný výraz, voskově bílá pleť, tmavé kruhy pod očima, propadlé tváře, přílišná štíhlost a mastné vlasy. Obrázek apatického mladého feťáka heroinu zhrouceného ve špinavém, tmavém průchodu je překonaný. Dnešní závislá mládež může být 12 letý kluk, může hrát videohry a poslouchat hudbu své generace. Může působit chytře, mít styl a nemusí se u něj projevovat žádný z příznaků užívání heroinu.

Překonání kouzla drog !!!

Aby mohl uživatel drog překonat svou závislost, musí se nejprve naučit čelit životním těžkostem, které ho kdysi přivedli k užívání. Musí znovu nabýt sebeúctu a vědomí vlastní hodnoty a připravit se na to, že začne žít bez drog. Řešením není jiná drogy. Skutečnou odpovědí je absolutní nezávislost na jakékoliv formě narkotik, jen tak bude člověk schopen žít svůj život úspěšně.